Vislow Resort, Wisła
Vislow Resort, Wisła
Dla miłośników 2 kółek

Dla miłośników 2 kółek

  1. Strona główna
  2. Blog details
06 sierpnia 2021

Rowerem po górach? Z przyjemnością! Zapraszamy do zwiedzania Wisły i regionu z poziomu 2 kółek. Jest pięknie.

Trasa I: szosa lub rower górski - trasa 16 km

Droga prowadzi przez cały czas asfaltem. Na proponowanych odcinkach panuje mały ruch samochodowy jednak należy pamiętać, że nie jest całkowicie wyłączony. Trasa jest odpowiednia dla wszystkich amatorów kolarstwa. Jednak w przypadku osób początkujących będzie wymagała przerw w drodze do celu. Można je wykorzystać na zrobienie pamiątkowych fotografii. Posiada kilka punktów widokowych.

Na 16 kilometrach trasy, jeżeli zechcemy się zatrzymać, zobaczymy Zaporę w Wiśle Czarnym, Zameczek Prezydenta RP, przejedziemy przez popularną Stecówkę (chwilowo w remoncie) oraz zobaczymy również urokliwy drewniany kościół (rekonstrukcja pierwotnego kościoła, który spłonął w 2013 roku). Droga powrotna prowadzi przez Dolinę Czarnej Wisełki wzdłuż potoku źródłowego rzeki Wisły.

VISLOW -> Zapora Wisła Czarne -> Zameczek Prezydenta RP -> Przełęcz Szarcula -> Stecówka -> Dolina Czarnej Wisełki -> Zapora Wisła Czarne -> VISLOW

Trasa II: szosa lub rower górski - trasa 31,5 km

Droga asfaltowa. Odcinkami spory ruch samochodowy. Trasa średniozaawansowana po drodze ok 300 m płyt betonowych z asfaltem po środku.

Będziemy się piąć w stronę popularnej Kubalonki. Droga na Kubalonkę została wybudowana już w roku 1929. Jest to ulubione miejsce motocyklistów oraz kolarzy chcących poczuć adrenalinę spędzając tym samym sen z powiek mieszkańcom i lokalnym służbom (polecamy proponowaną trasę w odwrotnym kierunku). Tradycje sportów motorowych sięgają 1931 roku, kiedy to odbyła się inauguracja Międzynarodowego Okrężnego Wyścigu Górskiego na Kubalonce. W dalszej części trasy wjedziemy do Trójwsi Beskidzkiej, w której do dzisiaj jest żywo zachowana dawna tradycja beskidzkich górali. Jest co podziwiać. W drodze powrotnej wspomniany w trasie nr. I Zameczek oraz Zapora w Wiśle Czarnym.

VISLOW -> Głębce -> Kubalonka -> Andziołówka -> Istebna Bucznik -> Zaolzie -> Mlaskawka -> Stecówka -> Szarcula -> Zameczek -> Zapora -> VISLOW

Trasa III: rower górski - trasa 25,2 km

Typowa górska droga dla średniozaawansowanych (polecamy zabrać ze sobą zapasową dętkę z uwagi na liczne, ostre kamienie). Po pokonaniu kamienistego jaru (szlak czerwony) wjedziemy na bardzo przyjemny dla kolarzy szlak niebieski, gdzie przez dłuższy czas nie będzie konieczności prowadzenia roweru.

Pokonując tę trasę zdobędziemy drugi co do wielkości szczyt w Wiśle, popularny, wyjątkowy Stożek z najstarszym schroniskiem (więcej szczegółów o Stożku można przeczytać w jednym z naszych wcześniejszych wpisów). Przy zjeździe można lekko zboczyć ze szlaku żeby obejrzeć wiślańską, naturalną ściankę wspinaczkową. Następny ciekawy przystanek na Groniu gdzie rozpościera się piękna panorama. Jedno z najbardziej widokowych miejsc w całej Wiśle. Bardzo popularne.

VISLOW -> Kubalonka przez Zameczek -> Szlak (za karczmą u Michała) czerwony później niebieski -> Stożek -> Mały stożek -> os. Kobyla odbijając w lewo możliwość obejrzenia skały wspinaczkowej na Kobyli -> powrót na osiedle zjazd ul. Spokojną do ul. Kopydło -> ul. Kasztanowa -> ul. Spacerowa -> ul. Na Groń -> ul. Partyzantów w prawo na VISLOW

Trasa IV: rower górski - trasa 20,7 km

Wjazd częściowo asfaltem, większość trasy szlaki górskie, leśne ścieżki. Zjazd stromym asfaltem oraz płytami. Trasa może być dla średniozaawansowanych, w kilku miejscach przy zjazdach górskich są kamienie, może być konieczność prowadzenia roweru.

Trasa bardzo przyjemna, widokowa, w większości słoneczna. Na Trzech Kopcach Wiślańskich schronisko Telesforówka z pięknymi widokami.

VISLOW -> Zieleńska Polana -> Jawierzny -> Trzy Kopce Wiślańskie -> Kamienny -> Jarzębata -> Nowa Osada -> VISLOW

Jeśli nie macie roweru, nic straconego. Współpracujemy z wypożyczalnią rowerów elektrycznych Rowerowa Osada w Wiślę, w której nasi Goście mają dodatkowe 10% rabatu na usługi wypożyczalni. 

Na rowery i w drogę!

mobile nav bg
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close