Vislow Resort, Wisła

Vislow Resort, Wisła
VISLOW – proč #eco a #slow?

VISLOW – proč #eco a #slow?

  1. Domovská stránka
  2. VISLOW - proč #eko a #slow?
20 ledna 2021
Tak, znajdujemy się w sercu Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego.
Tak, natura jest u nas na wyciągnięcie ręki.
Tak, stworzyliśmy to miejsce dla Ciebie i Twoich bliskich.

VISLOW Resort to unikatowy projekt, któremy przyświecają dwa założenia: #eko oraz #slow Naszym pragnieniem jest, aby każdy pobyt w VISLOW był oderwaniem od codzienności. 

Mając na uwadze otaczające nas piękno przyrody, szczególną uwagę poświęcamy na rozwiązania, które będą utrzymywać naturę w nienaruszonym stanie. Poniżej znajdziesz nasze pro EKOlogiczne działania:

  • WODA FILTROWANA

W naszych apartamentach nie znajdziesz wody butelkowej przy łóżku. Ograniczamy zużycie jakie wiąże się z ilością opakowań po wodzie do zera. Dlatego, zaraz po wejściu do budynku znajduje się pomieszczenie, w którym napełnisz pustą butelkę/bidon na wodę. Woda jest filtrowana i smakuje wybornie. W końcu znajdujemy się w Wiśle – źródle najważniejszej rzeki w Polsce.

  • KOSMETYKI
W naszych łazienkach nie znajdziesz mini szamponów ani żeli pod prysznic. Mając na uwadze ogromne ilości plastiku, które po jednym użyciu są wyrzucane do śmieci postanowiliśmy, że kosmetyki łazienkowe będą dostępne w dozownikach. Dodamy, że ich skład również nie jest nam obojętny. Nasze kosmetyki są produkowane z użyciem naturalnych olei oraz ziół. Ta sama zasada obowiązuje w naszym SPA. Sprawdź na własnej skórze.
  • RESTAURACJA & KAWIARNIA

Papierowe rurki do napojów to za mało, aby mówić o restauracji, że jest #proeko My stawiamy na zasadę #lesswaste, która ma na celu maksymalne wykorzystanie produktu czyt. minimalne generowanie odpadów. Dbamy także o zużycie wody poprzez odpowiedzialny proces produkcji dań. Dodatkowo – sprzedajemy wodę w butelkach szklanych. Produkty jednorazowe takie jak sztućce zakupujemy bio degradowalne.

Nasze działania już znasz. Pora na Twój udział w naszym projekcie VISLOW. Twój pobyt również może przysłużyć się naturze i zadbać o nią. O to kilka wskazówek:

  • Sprzątanie apartamentu - zdecyduj o sprzątaniu swojego apartamentu w trakcie pobytu. Jesteśmy przekonani, że sprzątanie co kilka dni daje wymierne efekty. Dla środowiska to m.in.: mniej środków czystości, mniej zużytej wody, czyli same korzyści.
  • Ręczniki – używając ręczników przez kilka dni zmniejszasz zużycie wody oraz chemii do ich wyprania. Obowiązuje prosta zasada: ręczniki na podłodze w łazience „Proszę wymienić”, ręczniki wiszące na wieszakach „Proszę zostawić, używam”.
  • Segregacja śmieci – w aneksach kuchennych nie znajdziesz jednego kosza na śmieci. Są dwa. Jaki jest ich cel? Umieściliśmy je tam abyśmy wszyscy segregowali odpady. To proste i nie zajmuje dodatkowego czasu.
  • Papier – w apartamentach VISLOW nie znajdziesz wydrukowanych regulaminów, folderów czy innych materiałów reklamowych. Do maksimum ograniczyliśmy ilość drukowanych elementów na rzecz cyfrowych. Chronimy nasze dobro - drzewa.

To tylko kilka najważniejszych działań i zasad, którymi kierujemy się w VISLOW. Kolejne w przygotowaniu...

mobile nav bg
Při poskytování služeb nám pomáhají COOKIES.

Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více v Oznámení o ochraně osobních údajů.

ROZUMÍM