Vislow Resort, Wisła

Vislow Resort, Wisła
Zimní atrakce

Zimní atrakce

  1. Domovská stránka
  2. Zimní atraktivity
24 listopadu 2021

Wisła to miejsce wyjątkowe o każdej porze roku, a na zimowy wypoczynek wręcz wymarzone.  Znajdzie tu coś dla siebie miłośnik snowboardu, nart zjazdowych,  skiturowych  oraz biegowych

 

W Wiśle  znajduje się 26 wyciągów narciarskich, z czego większość z nich jest sztucznie oświetlonych i naśnieżanych. Znajdziemy tu trasy o różnym stopniu trudności, a  dla  początkujących oraz dzieci, opiekę wykwalifikowanych  instruktorów narciarskich i snowboardowych. Dodatkowo  wypożyczalnie  nart  z najnowszymi modelami testowymi w danym  sezonie. 

VISLOW Resort jest  doskonałym miejscem wypadowym do dwóch znaczących stacji narciarskich - Cieńkowa oraz Nowej Osady. Obie stacje narciarskie są w zasięgu dwóch kilometrów od VISLOW. Między stacjami kursują darmowe skibusy, jednak jeśli ktoś chce samodzielnie dotrzeć na stok, to może skorzystać z bezpłatnych parkingów przy stokach narciarskich. W niektórych miejscach mogą obowiązywać opłaty, jednak są to kwoty rzędu 5 zł  za cały dzień. Wspomniane stacje narciarskie są wspaniale  utrzymane (nawet przy bardzo ubogiej w śnieg zimie wyciągi  są dobrze przygotowane).

Kilka lat temu Wisła wprowadziła „Wiślański  Skipass”. W ramach jednego karnetu można  skorzystać z oferty kilkunastu wyciągów narciarskich na terenie Wisły i Ustronia. Karnet będzie do nabycia w recepcji resortu, dzięki  czemu unikniemy niepotrzebnego stania w  kolejce w celu zakupienia karnetu.

Stacja narciarska Cieńków pomyślała również o miejscu do zjeżdżania na sankach, także spokojnie  można zabrać jabłuszko, lub sanki dla nie jeżdżącej na deskach pociechy lub... dorosłego.

Dla osób spragnionych innych wyzwań, polecamy wyprawę górską na nartach czyli skitury. Możemy polecić zarówno wypożyczalnię jak i instruktora. Do uprawiania tego sportu niezbędne są  pewne umiejętności: to dobra kondycja fizyczna, umiejętność jazdy na nartach oraz dobra orientacja w terenie. Czasami GPS w telefonie może nie wystarczyć, ponieważ na terenie Beskidów wciąż są miejsca, w których po prostu nie ma zasięgu. Na  pierwsze wyprawy polecamy udać się z instruktorem.

Ostatnią wspomnianą przez nas dyscypliną zimową, są ukochane przez rodaków narty biegowe. Na Kubalonce, która  jest  już dobrze znana z poprzednich wpisów na  blogu, dokładnie 6 km od VISLOW Resort znajdują się trasy o różnej skali trudności, o długości od 1 do 7  km. FISowskie trasy do stylu klasycznego i dowolnego są profesjonalnie przygotowane z uwagi na odbywające się zawody o randze lokalnej, krajowej i międzynarodowej.  Przy trasach znajduje się dobrze  wyposażona wypożyczalnia sprzętu. Trasy na ten moment nie są oświetlone, więc najlepiej korzystać z nich w ciągu dnia. Jeśli Kubalonka brzmi zbyt przerażająco dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z biegówkami, alternatywą jest Jonidło. Zaledwie 2,5 km od VISLOW znajdziemy oświetlone trasy biegowe wraz z wypożyczalnią i opieką instruktorką (dla chętnych).

Jeśli oferta Wisły jest już dobrze znana i sprawdzona, ale chcemy spróbować czegoś innego informujemy, że usytuowanie VISLOW Resort pozwala w niespełna 20 minut dostać się do Szczyrku. Ponieważ znajdujemy się u podnóża Przełęczy Salmopolskiej, jadąc od strony Wisły omijamy całe centrum Szczyrku i po 14 km osiągamy Szczyrk Mountain Resort.  Posiada on 40 km tras, wyciąg gondolowy oraz 5  kolei krzesełkowych.

Przekonaliśmy Was do Wisły zimą ? Zatem widzimy się w VISLOW.

Fot. Miasto Wisła

mobile nav bg
background
Při poskytování služeb nám pomáhají COOKIES.

Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více v Oznámení o ochraně osobních údajů.

ROZUMÍM