Vislow Resort, Wisła

Vislow Resort, Wisła
59 week of Beskid culture

59 week of Beskid culture

  1. Homepage
  2. 59 TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ
25 july 2022

Pierwszy odbył się w 1964 roku. Niepowtarzalna atmosfera wiślańskiego amfiteatru wypełnionego muzyką, tańcem, śpiewem i bogactwem obrzędów przyciąga każdego roku coraz więcej ludzi. Koncertom towarzyszą m.in. korowody zespołów, jarmarki sztuki ludowej i rękodzieła, a także specjały góralskiej kuchni.

Podczas 59. Tygodnia Kultury Beskidzkiej wystąpi około 90 zespołów folklorystycznych, w tym 11 zagranicznych. Od 30 lipca do 7 sierpnia w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu oraz podczas 44. Wawrzyńcowych Hud w Ujsołach, 75. Gorolskigo Święta w Jabłonkowie i 27. Festynu Istebniańskiego w Istebnej będzie można oglądać widowiska ukazujące nie tylko tańce i muzykę, ale też zwyczaje i obrzędy.

– Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, kiedy to na TKB było nieco mniej zespołów, a wiele wydarzeń zostało przeniesionych do internetu, ponownie będzie to impreza z rozmachem – mówią pracownicy Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, gdzie działa Biuro Organizacyjne TKB.

 

Sprawdźcie plan dla naszego miasta :

 

 

mobile nav bg
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close