Vislow Resort, Wisła

Vislow Resort, Wisła
ošetření vůněmi

ošetření vůněmi

  1. Domovská stránka
  2. Léčba vůní
02 prosince 2021

Jak olejki eteryczne wpływają na nasze zdrowie?

Olejki eteryczne to mieszanina kilkudziesięciu lub nawet kilkuset lotnych związków pochodzenia roślinnego. Znajdują się one w każdej części rośliny – od korzeni poczynając, poprzez łodygę, liście, kłącze, kwiaty, aż po owoce i nasiona. Najczęściej pozyskuje się je dzięki destylacji z parą wodną z roślin suszonych bądź świeżych, metodą hydrodestylacji bądź poprzez tłoczenie na zimno. Właściwości lecznicze aromatów uzyskiwanych z ziół, kwiatów i owoców znane są od wieków. Działanie tych wonnych substancji pochodzenia roślinnego, zwanych olejkami eterycznymi, jest podstawą aromaterapii, niekonwencjonalnej, bardzo szybko rozwijającej się dziedziny łączącej medycynę naturalną i zielarstwo. Słowo aromaterapia pochodzi z języka greckiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza leczenie zapachem. Aromaterapia ma za zadanie nie tyle leczenie chorób, co poprawę ogólnego stanu zdrowia, utrzymanie harmonii między duszą i ciałem oraz pobudzenie sił witalnych organizmu. Wprowadzając w ramach zabiegów z zakresu aromaterapii do organizmu zawarte w olejkach eterycznych substancje biologicznie czynne, można oczekiwać między innymi miejscowego ich działania na skórę, błonę śluzową dróg oddechowych, a także wpływu na stan psychofizyczny. Ponadto aktywne substancje odznaczają się wielokierunkowym działaniem, mianowicie bakteriobójczym, przeciwzapalnym, rozgrzewającym i rozkurczającym. By móc stosować aromaterapię, należy znać mechanizm działania oraz wpływ związków chemicznych zawartych w olejkach na fizjologię człowieka i jego psychikę.

Aromaterapia w SPA

Olejki dzięki swojemu bogatemu składowi mają też duże zastosowanie w wielu zabiegach kosmetycznych w ośrodkach SPA czy salonach odnowy biologicznej. Działają obkurczająco na ściany naczyń włosowatych, zapobiegając teleangiektazjom i trądzikowi różowatemu, mają również właściwości regeneracyjne oraz przyspieszające odnowę kolagenu i elastyny, łagodząc przy tym objawy starzenia się skóry. Działają również wspomagająco w leczeniu blizn, rozstępów, żylaków oraz cellulitu. Olejki eteryczne stosowane do zabiegów kontaktują się z organizmem i penetrują go zarówno przez skórę, drogi oddechowe, jak i masaże. Wiadomo, że pobudzają metabolizm komórek i poprawiają strukturę skóry. Działają odmładzająco poprzez przyspieszenie procesów regeneracyjnych. Skracają w znacznym stopniu czas potrzebny na zamianę starych komórek na nowe, dzięki czemu skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Skóra jest wówczas lepiej ukrwiona i bardziej elastyczna, a przywrócony stan jej równowagi możliwy jest dzięki regulacji wydzielania substancji tłuszczowych. Procesy tak zainicjowane przez olejki eteryczne przebiegają nawet po zaprzestaniu ich stosowania.

Aromaterapia z użyciem olejków eterycznych naturalnego pochodzenia pomaga w leczeniu różnych dolegliwości zdrowotnych. Leczenie zapachem jest zaliczane do przyjemniejszych zabiegów i polega na wprowadzeniu przez skórę za pomocą masaży, inhalacji, kąpieli lub drogą wziewną olejków eterycznych, których odpowiedni dobór wymaga doświadczenia i szerokiej wiedzy zarówno w zakresie ich właściwości, technik stosowania oraz sposobu oddziaływania na skórę i psychikę, jak i przeciwwskazań oraz stosowaniu środków ostrożności.

Masaż aromaterapeutyczny jest formą masażu klasycznego, który wykonuje się z użyciem olejków eterycznych w celach terapeutycznych. Masaż może oddziaływać różnorodnie w zależności od rodzaju olejku użytego do jego wykonania; wyszczuplająco, antycellulitowo, ujędrniająco, relaksacyjnie, stymulująco, a nawet zwalczać objawy starzenia. Do tego celu wykorzystuje się olej bazowy np. arganowy, jojoba, macadamia, ryżowy czy winogronowy a następnie dodanie do niego kilku kropel specjalnie dobranego olejku bądź mieszanki olejków eterycznych, która jest zwykle skuteczniejsza od pojedynczego olejku eterycznego.  Masaż z użyciem olejków eterycznych może mieć ogólny charakter bądź miejscowy. Dowiedziono, że dzięki masażowi aromaterapeutycznemu osiąga się lepsze rezultaty przeciwbólowe w porównaniu z klasycznym zaś relaksacyjny, jako najskuteczniejszy zabieg w aromaterapii, pozwala w krótkim czasie wyrównać stany energetyczne, łagodzi napięcia, niweluje ból i zmniejsza objawy wywołane stresem.

Mieszanki różnych olejków, sprawdzone przez naszych Klientów jak i nas samych:
INSPIRE -  pomarańcza, cynamon, mięta, imbir, wanilia, grejpfrut, bergamotka
Soczyste aromaty cytrusów i chłodna mięta rozbudza zmysły, a nuty przypraw zapewnią iskrę, która Cię ożywi, zmotywuje i zainspiruje!
- pobudza kreatywność
- rozpyl z rana aby zyskać energię na cały dzień

RECOVER – golteria, kamfora, jałowiec, rozmaryn lekarski, jodła, goździk, cynamonowiec kamforowy, kadzidłowiec, mięta
Idealny do stosowania po długich ćwiczeniach lub wysiłku sportowym. Przynosi ukojenie sforsowanym mięśniom
- regeneracja
- ukojenie

ESSENTIAL SHIELD – grejpfrut, cynamon, goździk, lawenda, sosna, rozmaryn, tymianek
Mieszanka otula użytkownika ciepłymi, znajomymi aromatami pomarańczy, cynamonu i goździków, które zapewniają komfort i relaks w chłodne dni
CORE -  cedr atlaski, liść ho, choina kanadyjska, wrotycz marokański, kadzidłowiec, rumianek rzymski
Przepełniony nutami drewna i subtelnych przypraw aromat pomoże Ci odnaleźć swój środek i odzyskać równowagę duchową, zupełnie jak medytacyjny spacer po gęstym, pachnącym lesie
- znakomicie sprawdzi się do aromaterapii w trakcie medytacji, jogi i czynności wymagających skupienia

REFUGE – lawenda, pomarańcza, cedr atlaski, ylang – ylang, wrotycz pospolity, wanilia
Łagodne, kwiatowe, słodkie nuty cytrusa oraz kusząca wanilia tworzą intymną atmosferę wszędzie tam, gdzie potrzebny jest spokój. Mieszanka zapewni Ci chwilę wytchnienia od codziennego zgiełku i stresu.

mobile nav bg
background
Při poskytování služeb nám pomáhají COOKIES.

Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více v Oznámení o ochraně osobních údajů.

ROZUMÍM